TÜRKTRAKTÖR

TürkTraktör, %48 pay ile traktör sektörünün açık ara lideridir.

TürkTraktör, %48 pay ile traktör sektörünün açık ara lideridir.

TürkTraktör, %48 pay ile traktör sektörünün açık ara lideridir.

TürkTraktör, %48 pay ile traktör sektörünün açık ara lideridir.

TürkTraktör, %48 pay ile traktör sektörünün açık ara lideridir.

TürkTraktör, %48 pay ile traktör sektörünün açık ara lideridir.

TürkTraktör, bazı traktör ve transmisyonlarda dünyadaki tek tasarım ve üretim merkezi konumundadır.

Traktör satışlarında rekor

Avrupa'nın en büyük traktör tesislerinden biri konumuna gelen Sakarya Erenler'deki fabrikada Aralık ayında 50 bininci traktör banttan indirilmiştir.

Traktör satışları küresel bazda düşüş eğilimi gösterirken Türkiye traktör pazarı 2015 yılında %12 büyüyerek 66.775 adet traktör ile en çok satışın yapıldığı dünyanın 4'üncü büyük pazarı olmuştur. TürkTraktör gerçekleştirdiği 47.536 adetlik traktör üretimi, 33.002 adetlik yurt içi traktör satışı ve başarılı yönetimi ile elde ettiği 1 milyar Euro'yu aşkın ciro ile 61 yıllık tarihinde yine bir rekora imza atmıştır.

2015 yılında da iş makineleri sektöründe New Holland ve Case markalarıyla büyümeye devam eden TürkTraktör, bayi ağını da genişleterek ürün ve hizmetlerini müşterilerine en hızlı şekilde sunmaya devam etmiştir.

Yeni ürünler

Case IH ürün grubunda 'yerli bahçe traktörü' özlemini bitiren Case IH JXB yerli bahçe traktörü, JX 65B, JX 75B ve JX 90B modelleriyle Türk çiftçisinin hizmetine sunulmuştur.

EIMA Fuarı'nda jüri tarafından "Yılın Traktörü - 2015" ve SIMA Tarım Fuarı'nda "Yılın Makinesi 2015" seçilen Case IH Magnum 380 CVX dünya pazarı ile aynı anda Türkiye'de satışa sunulmuştur.

Tarlaların en etkili şekilde değerlendirilerek zamandan, yakıttan, gübreden ve tohumdan tasarruf edilmesine imkan sağlayan New Holland Uydu Destekli Hassas Tarım Sistemleri (PLM) Türkiye'de satışa sunulmuştur.

CVT transmisyonuna sahip Yeni T8 Auto CommandTM serisi traktörler 280 HP'den 380 HP'ye kadar 4 farklı modeli ile Türkiye'de satışa sunulmuştur.

Puma 230 CVX'in Platinum Edition, sınıfının en güçlü traktörü olarak Türkiye'de satışa sunulmuştur.

New Holland TC5070 model biçerdöverlerin yerini alan yeni TC5.80 modeli; geniş ve sessiz kabini, InfoView™II monitörü ve kullanışlı kumanda konsolu ile hasat işlemini daha zahmetsiz ve konforlu hale getirmektedir.

New Holland SP 3000 Tarla Pülverizatörü ile yüksek kapasiteli mükemmel ilaçlama imkanı sunulmaktadır.

Herbisit Kiti çiftçilerin yabancı ot mücadelesini profesyonel olarak gerçekleştirmeleri için New Holland ürün gamına eklenmiştir

TürkTraktör markalı Sap ve Dal Parçalama Makineleri 2015 yılı itibarıyla devreye alınmıştır.

Yatırımlar

2014 yılında Sakarya Erenler'de 2'nci fabrikasının açılışını gerçekleştirerek üretim kapasitesini artıran TürkTraktör'ün, 61 yıllık üretim deneyimi ile Ar-Ge alanındaki yetkinliği ve süregelen yatırımları sonucunda Türkiye ekonomisi ve tarımının gelişimi için katma değer üretmeye devam etmesi hedeflenmektedir.

Ödüller ve başarılar

TürkTraktör, Türkiye'nin en başarılı sanayi şirketlerinin değerlendirildiği İSO 500 araştırmasında 24'üncü; Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 araştırmasında ise 45'inci sırada yer almıştır.

TürkTraktör, TİM 2014 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde ''Makine ve Aksamları'' kategorisinde en fazla ihracatı gerçekleştiren şirket olarak, 1'incilik ödülüne layık görülmüştür.

OSD "40'ıncı Yıl Ödülleri" kapsamında, 2014 yılında gerçekleştirdiği yüksek ihracat ile "Altın Madalya" almaya hak kazanmıştır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen "Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması"nda "Enerji Verimli Endüstriyel Tesis" kategorisinde 1'incilik ödülünü almıştır.

Kuruluşunun 60'ıncı yılına özel olarak "Ekonomi Dergisi" konseptiyle hazırlanan 2014 yılı Faaliyet Raporu, dünyanın en prestijli tasarım ve yaratıcılık ödüllerinin sahibi olmuştur. Rapor, Uluslararası ARC Ödülleri'nde, tarım kategorisinde "En İyi Tasarım" seçilerek "Altın Ödül"e; Uluslararası Creativity International Awards kapsamında da "En İyi 2'nci Tasarım" seçilerek "Gümüş Ödül"e layık görülmüştür.

2016 yılı beklenti, hedef ve stratejiler

Türkiye'deki tarım politikaları ve traktör sektöründeki gelişmeler dikkate alınarak daha teknolojik, daha yüksek beygir gücüne sahip, elektronik ve hidrolik sistemleri daha gelişkin, verimliliği artırılmış, kullanıcı dostu ve ergonomik traktörlerin geliştirilmesi ve maliyet odaklı çalışmalara hız verilmesi hedeflenmektedir.