ARÇELİK-LG

Arçelik LG, %50'den fazla pazar payı ile klima sektörünün lideridir.

Arçelik LG, %50'den fazla pazar payı ile klima sektörünün lideridir.

Arçelik LG, %50'den fazla pazar payı ile klima sektörünün lideridir.

2000 yılında 300 bin adet üretim kapasitesi ile başlayan Arçelik-LG, bugün yıllık 1,5 milyon adet üretim kapasitesi ve 686 personel ile yoluna devam etmektedir. Tedarik yapılan yan sanayide ise yaklaşık bin kişiye endirekt olarak istihdam sağlanmaktadır.

Arçelik-LG, Orta & Yakın Doğu ve Avrupa'nın en büyük klima üreticisidir. Yenilikçi yaklaşımı, güçlü teknolojik altyapısı, geniş dağıtım ve servis ağı sayesinde Şirket, yurt içinde %50'den fazla pazar payıyla lider konumunu muhafaza etmektedir. Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu başta olmak üzere üretiminin %45'i ihraç edilmektedir.

Arçelik-LG pazarda artan rekabet doğrultusunda enerji verimliliği yüksek (A++ ve üzeri) ve daha uygun maliyetli yeni bir Inverter model geliştirerek 2016 sezonunda pazara sunulacak şekilde Ar-Ge çalışmalarını tamamlamıştır.

Ticari klima alanında yerli üretim fan-coil üniteleri, Arçelik-LG Ar-Ge biriminde tasarlanıp üretilmiştir. Böylelikle "Made in Turkey" güvencesi ile rekabetçi bir ürün gamı sunulmuştur.

Arçelik-LG, eşanjör üretim alanındaki yeteneklerini kullanarak, Arçelik Kurutucu İşletmesi'nin yüksek verimli ısı pompalı kurutucuları için ithal ettiği eşanjörleri üreterek ilk defa bir Arçelik işletmesine ara ürün tedarikçisi olmuştur.

2016 yılı beklenti, hedef ve stratejiler

Arçelik-LG yurt içinde pazar payı liderliğini sürdürüp Türk tüketicisine enerji verimliliği yüksek kaliteli ürünler sunarken, yurt dışında stratejik olarak Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetleri'nde kârlı büyümeyi hedeflemektedir. Ayrıca yeni gelişmekte olan ticari klima segmentinde de yerli üretim ürün gamını genişleterek pazar payını giderek artırmakta ve liderliğini korumak üzere tüm çalışmalara devam etmektedir.