Setur


Herkes için engelsiz turizm


Setur, sunduğu hizmetler ve çıkardığı ürünler ile 1973 yılından bu yana sektörün en büyük oyuncusu konumundadır.

Gümrüksüz Satış Mağazaları

Setur’un gümrüksüz satış mağazası operasyonları 7 havalimanı, 6 kara sınır kapısı, 9 deniz limanı ve 1 diplomatik mağaza olmak üzere 23 merkezde 619 personel ile sürdürülmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı mağazası yaklaşık 3.500 m2 satış alanı ile Setur’un en büyük mağazası konumundadır. Atatürk Havalimanı’nda yer alan Setur “exclusive” mağazası ise 2014 yılında yeni konsept bir Burberry mağazası ve bir Mon Blanc, gözlük ve saat mağazası olmak üzere, 2 ayrı noktada hizmet verir hale getirilmiştir.

Setur ayrıca 2014 yılında, mağazalarına Ayvalık Liman ve Gaziantep Havalimanı mağazalarını eklemiştir.

Turizm

Setur, gümrüksüz satış mağazacılığının yanı sıra, uçak bileti, yurt içi ve yurt dışı turlar, incoming, kongre ve seminer organizasyonları, on-line seyahat, cruise seyahati, yurt dışı eğitim ve vize hizmetleri gibi turizmin çeşitli alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kurumsal bilet alanında, toplam 96 ülkede 1.300’den fazla ofise sahip olan BCD Travel’ın Türkiye temsilciliği ve dünyanın lider lüks seyahat markası Abercrombie & Kent’in imtiyazlı Türkiye temsilciliğinin yanı sıra, Orient Express, Uniglobal ve Costa temsilciliklerini de bünyesinde barındırmaktadır. Setur, seyahat hizmetlerini 5 acente ve 7 vize başvuru merkezinin yanı sıra, 41 yetkili acente ve 248 online acente aracılığıyla vermektedir.

Skalite 2014 Turizmde Kalite Ödülleri’nde, 2001 yılında Setur Turizm Acentesi bünyesinde kurulan, şirketler ve bireyler için turizm ürün ve servislerinin tanıtımının yapılıp, bu ürün ve servisler için on-line rezervasyon imkânının sunulduğu BookinTurkey.com, “Online Seyahat Rezervasyonları/Hizmetleri Firması” kategorisinde; Setur markası “Kongre / Toplantı Organizasyonu Acentesi” ve “Dış Turlar Acentası” kategorilerinde ödüllere layık görülmüştür. Ayrıca Setur, engelsiz.setur.com.tr ile Felis Ödülleri’nde “En iyi mobil site” ödülünü almıştır.

Yurt içinde en geniş yelpazede hizmet veren turizm şirketi olarak Setur, yurt dışındaki işbirliklerini artırarak ve bölgesindeki fırsatları kollayarak büyümesini sürdürecektir.