Setur Marinaları


Toplam 10 marinada hizmet


Dünya standartlarında servis


Setur Marinaları, Kalamış ve Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Finike, Kaş, Antalya ve Midilli Marina olmak üzere toplam 10 marinada yatçılara dünya standartlarında hizmet vermektedir. Yurt içinde 5.255, yurt dışında 257 olmak üzere toplam 5.512 adetlik kapasiteye sahiptir. %24 pazar payıyla yurt içinde pazar lideri olan Setur Marinaları’nın 2014 yılı doluluk oranı %100 olarak gerçekleşmiştir.

Setur Marinaları, sahip olduğu marinalarda yatçılara denizde ve karada konaklama, travel lift, alt yıkama, elektrik-su, kiracıları aracılığı ile restaurant, market, alışveriş, akaryakıt ve teknik bakım hizmetleri sunmaktadır.

Mayıs 2014’te yapılan Kalamış ve Fenerbahçe Marinaları özelleştirme ihalesini, verdiği en yüksek teklifle (664 milyon ABD Doları) Setur Marinaları şirketlerinden Tek-Art A.Ş. kazanmıştır.

Yine Mayıs 2014’te, Ülker Grubu tarafından işletilen Pendik Marina & AVM, Göcek Village Port ve Göcek Exclusive Port’un Setur tarafından satın alınmasına ilişkin sözleşme imzalanmış olup, Rekabet Kurumu kararı beklenmektedir.

2015 ve sonrası

Setur Marinaları, Türkiye’deki lider pozisyonunu pazar payını büyüterek korurken, yurt dışında da marina sayısını artırarak uluslararası bir marka haline gelmeyi hedeflemekte, bu amaçla yurt içi ve yurt dışında satışa çıkan marinaları yakından takip etmektedir. 2015 yılında bazı marinalarda modernizasyon yatırımlarına devam edilmesi ve Kalamış Marina’da inşaata başlanması planlanmıştır.