RAM Dış Ticaret


Komşu ülke pazarlarında ve Türkiye’de güvenilir ticari ortak


Krizleri fırsata çeviren şirket: Ram

Ram Dış Ticaret kuruluşundan bu yana komşu ülke pazarlarında ve Türkiye’de, müşteri memnuniyetine önem veren güvenilir bir ortak olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

2014 yılında, Topluluk ana ve yan sanayi şirketlerinin kullandığı yassı çelik ürünlerinin merkezi satın alma yolu ile tedarik faaliyetleri, Erdemir ve Borçelik firmalarından artan bir hacimle sürdürülmüş ve 320.000 ton malzeme, Topluluk şirketleri için önemli avantajlar sağlanarak temin edilmiştir.

Şirket havacılık alanında temsilciliğini yaptığı Boeing ve Sikorsky faaliyetlerine devam etmiş, havacılıkta çığır açan Boeing 787 Dreamliner modellerinin ilk teslimatları Azerbaycan Havayolları’na yapılmıştır. Bunun dışında Türkmenistan Havayolları’na 2 adet, Azerbaycan Silkway Havayolları’na 2 adet, Kazakistan Air Astana’ya da 1 adet ticari uçak teslimatı gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca, iç piyasaya yönelik kağıt ürünleri ithalatı konusunda çalışmalara devam edilmiş, pazar payında artış sağlanmıştır. 2014 yılı yaklaşık 900 milyon TL ciro ile kapatılmıştır.

Şirket, şeffaf ve etik ticaret yapma konusunda önceki yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da Trace Antibribery Compliance Solutions tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Ram Dış Ticaret’in uzun dönemli hedefi, bölgesel risk unsurlarının bertaraf edilebildiği hedef pazarlarda yerel operasyonlar geliştirip, iç piyasada ithalatını yaptığı ürünlerde lider konuma gelmektir.