Düzey


39 yıllık köklü geçmiş


2014 yılında %16’lık büyüme


1975 yılında kurulan Düzey Pazarlama 2014 yılını ciro olarak %16’lık bir büyümeyle tamamlamıştır.

Düzey Pazarlama; Koç Topluluğu’nun ürettiği Tat, Sek, Pastavilla markalı gıda ürünlerinin yanı sıra, 2014 yılında grup dışına çıkan Maret ürünleri ile Landlite Enerji Tasarruf Ampulleri, Ekin Bakliyat, Prenses Şeker ve Sony marka pillerin dağıtımını, 2003 yılından itibaren geliştirerek kullandığı distribütörlük ile sürdürmektedir. Ayrıca büyük şehirlerin potansiyelini göz önüne alarak bu yerlerde kendi ekibi ile sahada yer almaktadır.

Diğer taraftan, dağıtımına 2011 yılı içerisinde başlanan İtalya’nın lider gıda şirketi Ferrero’ya ait Nutella ve Kinder markalı ürünlerin satış ve dağıtımı gelişerek devam etmektedir. Düzey, lojistik ve teknolojik altyapısını da dağıtımını aldığı yeni markalara paralel olarak geliştirmektedir.

2014 yılında Tat-Maspex ortaklığında üretilen Tedi markalı meyve suyu ürünlerinin satış ve dağıtımına başlanmıştır. Ayrıca Türkiye’nin en büyük zeytin üreticisi olan Marmara Birlik (MB) ile 2015 yılından itibaren, MB markalı zeytin ürünlerinin satış ve dağıtımı yapmak üzere anlaşmaya varılmıştır.

Düzey; son yıllarda yakaladığı büyümeyi 2015 ve sonrasında da sürdürecek, tedarikçileri ve çalışanlarının desteği ile sektördeki öncü rolüne devam edecektir.