Arçelik - LG


Yenilikçi yaklaşım ile güçlü teknolojik altyapı


Geniş servis ağı


Yurt içinde %50’den fazla pazar payıyla lider


2000 yılında 300 bin adet üretim kapasitesi ile başlayan Arçelik-LG, bugün yıllık 1,5 milyon adet üretim kapasitesi ve toplam 791 personel ile yoluna devam etmektedir. Tedarik yapılan yan sanayide ise yaklaşık 1.000 kişiye endirekt olarak istihdam sağlanmaktadır.

Arçelik-LG Orta & Yakın Doğu ve Avrupa’nın en büyük klima üreticisidir. Yenilikçi yaklaşımı, güçlü teknolojik altyapısı, geniş dağıtım ve servis ağı sayesinde yurt içinde %50’den fazla pazar payıyla lider konumunu muhafaza etmektedir. Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye üretiminin %50’sini ihraç etmektedir.

2014 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 3’üncü Ar-Ge Merkezleri zirvesinde iklimlendirme alanında en iyi Ar-Ge merkezi seçilmiştir.

Arçelik-LG, mevsimsel verimlilik ölçümü ve etiketlemesi uygulamasının ısıtmaya yönelik olan ve 1.1.2015’te yürürlüğe giren ikinci aşaması doğrultusunda yeni geliştirdiği modellerle tüketicilerin hizmetine ve rekabete göre en geniş ürün gamıyla çıkmaktadır.

İhraç pazarlar için geçen yıl yeni özellikler katılarak ve özel olarak Arçelik LG bünyesinde geliştirilerek devreye alınan yeni ürünlerde bu yıl ucuzlatma faaliyetleri tamamlanmış, rekabete karşı maliyet avantajı yaratılarak hem müşterilerin beklentileri karşılanmış hem de şirket kârlılığına katkı sağlanmıştır.

Arçelik-LG yurt içinde pazar payı liderliğini sürdürüp Türk tüketicisine enerji verimliliği yüksek kaliteli ürünler sunarken, yurt dışında stratejik olarak Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetleri’nde kârlı büyümeyi hedeflemektedir. Ayrıca yeni gelişmekte olan ticari klima segmentinde de pazar payını giderek artırmakta ve liderliğini korumak üzere tüm çalışmalara devam etmektedir.