Yukarı

Setur

Setur’la Tatil Mutluluktur Herkes İçin Engelsiz Tatil


Turizm

Setur, sunduğu hizmetler ve çıkardığı ürünler ile 1973 yılından bu yana sektörün en köklü şirketi ve turizmin her dalında hizmet veren tek oyuncusu konumundadır.

Kurumsal bilet alanında 96 ülkede 1.300’den fazla ofise sahip olan BCD Travel’ın Türkiye temsilciliği ve dünyanın lider lüks seyahat markası Abercrombie&Kent’in imtiyazlı Türkiye temsilciliğinin yanı sıra Orient Express, Uniglobal ve Costa temsilciliklerini de bünyesinde barındırmaktadır. 2013 yılı toplam cirosu 921 milyon TL olan Setur’un satış noktaları iyileştirilerek artırılmış, 5 acente ve 7 vize başvuru merkezinin yanı sıra, 41 yetkili acente ve 248 online acente sayısına ulaşılmıştır.

2001’de Setur bünyesinde kurulan, turizm ürün ve servislerinin tanıtımının yapıldığı ve online rezervasyon imkanının sunulduğu “BookinTurkey.com”, SKALİTE 2013-Turizmde Kalite Ödülleri’nde, “Online Seyahat Rezervasyonları/Hizmetleri Firması” kategorisinde ödül almıştır. Aynı ödül programında Setur markası “Kongre/Toplantı Organizasyonu Acentesi” ve “Setur Ekstra” turizm dergisi kategorilerinde ödüle layık görülmüştür.

Gümrüksüz Satış Mağazaları (DFS)

2013 yılında gümrüksüz satış mağazası operasyonları 1 diplomatik mağaza, 6 havalimanı, 6 kara sınır kapısı, 10 deniz limanı olmak üzere 23 merkezde 619 personel ile gerçekleştirilmiştir.

Sabiha Gökçen havalimanı mağazasında 1.500 m2’lik renovasyon çalışması gerçekleştirilmiş; mevcut mağazalara ilaveten 400 m2’lik yeni satış alanı eklenmiştir. Atatürk Havalimanı’nda 2’nci exclusive mağazasını hizmete açan Setur’un ilk mağazasında ise renovasyon çalışmaları başlatılmıştır. Ayvalık liman mağazasının açılış izinleri 2014 Ocak ayında alınmış; tüm hazırlıklar tamamlanarak mağaza operasyona hazır hale getirilmiştir.