Yukarı

KoçSistem

Zamanın ruhunu doğru okuyan KoçSistem, farkını pazar liderlikleri ile tescilledi.


KoçSistem, Türkiye’nin önde gelen bilişim hizmetleri şirketi olarak mobil teknolojiler, bulut bilişim, yönetilen hizmetler gibi iş dünyasını şekillendiren alanlara odaklanma stratejisini sürdürmüş ve önemli pazar liderlikleri elde etmiştir.

Bulut bilişim hizmetlerini Maximus Kurumsal Bulut Hizmetleri markası altında toplayan KoçSistem, IDC verilerine göre %19 pay ile Türkiye Kurumsal Bulut Pazarı lideri olmuştur. Türkiye Bulut Ödülleri’nde “En İyi Ticari Sektör Örnek Vakası” kategori birinciliğinin ardından Türkiye’yi, Euro Cloud 2013’te temsil etme hakkı elde etmiştir. İK Bulut Bordro Yönetim Hizmeti’ni pazara sunmuş, bu ürünü ile Türkiye’nin ilk insan kaynakları bulut uygulamasını hayata geçirmiştir.

IDC verilerine göre Türkiye Bilgi Teknolojileri Hizmetleri pazar lideri olan KoçSistem, Bilişim 500; Sistem Entegratörü/Hizmet, Sunucu Gelirleri ve Barındırma/Yönetim kategorilerinde Türkiye birincilikleri elde etmiştir. Uzaktan sayaç okuma ürünü SistemetriKS ile TESİD tarafından düzenlenen Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde finale kalmış, European Business Awards’ta ise Çevre ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinin “Ulusal Şampiyonlar”ı arasında yer almıştır.

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan, e-fatura alanında “Özel Entegratörlük” iznini ilk alan şirketlerden olan KoçSistem, bu alandaki farklılığını ise ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sertifikası’nı alarak ortaya koymuştur.

Yönetilebilen güvenlik hizmetleri alanında yaptığı son yatırımlarıyla, riskleri önceden saptayıp takibini yapma ve doğru çözümü anında sunabilme kabiliyetini üst seviyeye çıkaran KoçSistem, 2013’te Güvenlik Operasyon Merkezi’ni hizmete açmıştır. Şirket, bu alandaki ihtiyaçları uçtan uca adreslerken, farklı şirketlerden alınan tüm hizmetleri tek bir merkezden yönetebilme yetkinliğine ulaşmıştır.

Uluslararası projelerde Türkiye’yi temsil eden nadir şirketlerden biri olan KoçSistem, AB tarafından desteklenen FInest’ın ardından, projenin ikinci fazı olan FIspace’e, sorumluluk alanlarını artırarak kabul edilmiştir. Şirket ayrıca, akıllı trafik sistemlerine yönelik CoMoSeF ile akıllı ev uygulamalarına yönelik SitAC gibi geleceği şekillendiren uluslararası AB projelerinde de yer almaktadır.

KoçSistem için 2013 yılında gerçekleşen bir diğer önemli gelişme, çağrı merkezi ve elektronik arşivleme hizmeti sunan Callus Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’deki hisselerini, İtalya merkezli uluslararası dışkaynak hizmetleri şirketi Comdata S.p.A.’ya devretmiş olmasıdır.

KoçSistem 2014 büyüme hedefini sektör ortalamalarının üzerinde, %12 olarak belirlemiştir. Pazar payını artırarak, Ar-Ge, iş çözümleri ve teknoloji alanlarındaki yeni yatırımlarıyla müşterilerine farklı hizmet modelleri sunacak olan şirket, sektördeki liderliğini bu yıl da sürdürmeyi hedeflemektedir. Niş çözümleriyle Avrupa’daki, hizmet deneyimiyle de yakın coğrafyadaki etki alanını artırmak Şirket’in uzun vadeli hedefleri arasında yer almaktadır.