Yukarı

KoçFinans

Her türlü mal veya hizmet alımını kredilendirme faaliyetleri yürüten KoçFinans, Türkiye’de kurulan ilk finansman şirketi olup, başta otomotiv sektörü olmak üzere, hizmet sektörü ve konut kredileri alanlarında faaliyet göstermekte ve kredilendirdiği ürünlerin sigorta işlemlerine de aracılık yapmaktadır. Şirket’in, 2013 yılında kullandırdığı kredi tutarı 1.427 milyon TL, kredi portföy büyüklüğü ise 1.731 milyon TL’ye ulaşmıştır.

6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu çerçevesinde, 13.12.2012 tarihi itibarıyla yasal altyapısı kanunla belirlenmiş bir sektör haline gelen finansman sektörünün bir oyuncusu olarak KoçFinans, ürün yelpazesini ve iş alanlarını kademeli olarak genişletmektedir.

Şirket, 2013 yılında, kredi derecelendirme notunun belirlenmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar sonucunda; (Ulusal) kısa vadeli (TR) A1 ve uzun vadeli (TR) A notu ile derecelendirilmiştir.

KoçFinans, stratejilerini “Geleceği İnşa Et” teması üzerine kurgulamış olup, kredilendirme hizmeti verdiği iş alanlarını çeşitlendirerek, finansman ihtiyacının olduğu her alanda, hizmet kalitesi ile adından söz ettirmeyi hedeflemektedir.