Yukarı

Bilkom

Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom 30 yıldır zamanın önünde


30 yıldır değişime yön veren global bilişim markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Bilkom, katma değerli hizmet anlayışıyla sektöründe fark yaratmakta ve Türkiye’nin dijital yaşam koçu olarak başarı çıtasını her geçen gün yükseltmektedir.

Apple, Adobe ve Graphisoft gibi bilgi çağının trend yaratan markalarının tüm Türkiye’de satış ve dağıtım faaliyetlerini katma değerli distribütörlük stratejisi altında yürüten Bilkom, 2013 yılında 345 milyon TL’nin üzerinde satış hacmine ulaşarak sektörün önde gelen firmaları arasındaki yerini devam ettirmiştir. 2013 yılı sonunda dağıtım yelpazesine dünyada akıllı telefon trendini yaratan iPhone’u ekleyerek şirket değerini önemli ölçüde artıran Bilkom, 2014 yılında sektör ortalamalarının üzerinde büyümesini sürdürmeyi hedeflemektedir.

Bilkom, 2013’de Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Listesi’nde 100-200 milyon ABD Doları satış gelirine sahip şirketler arasına en hızlı büyüyen 2’nci şirket olarak girmiştir.

Sürekli değişim felsefesi ve hızlı adaptasyon becerileriyle, yoğun rekabetin yaşandığı sektörün her daim öncü firmaları arasında yer alan Bilkom, “dijital yaşam koçluğu” felsefesiyle bireylerin ve kurumların ihtiyaçlarına uygun dijital yaşam çözümleriyle buluşmalarını sağlayan yönetim anlayışıyla farklılaşmaktadır. 2013 yılında Bergama’da gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile dünyada ilk kez bir antik kentin 3 boyutlu canlandırılmasına katkı sağlayan Bilkom, zamanın ruhunu yakalayan en yaratıcı çözümlerden birisine imza atmanın gurunu yaşamıştır.

iPad, iPhone, iPod ve Mac bilgisayarlar başta olmak üzere zengin aksesuar gamıyla tüm Apple ürünlerinin dağıtım faaliyetlerini yürüten Bilkom, Türkiye geneline yayılmış 600’dan fazla noktada Apple ürünlerini müşterilerle buluşturmaktadır.

Bilkom, yazılım alanında mimarinin ve yaratıcı sanatların inovatif markaları Adobe ve Graphisoft ürünleri ile farklı sektörlere dijital çözümleri, Türkiye çapına yayılmış alanında uzman 200’den fazla kurumsal iş ortağı ile taşımaktadır.