Yukarı

2014 Yönetim Kurulu Üye Adayları

Rahmi M. Koç

Yükseköğrenimini Johns Hopkins Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde yapmıştır. Çalışma hayatına Koç Topluluğu’nda 1958 yılında Otokoç şirketinde başlamıştır. Koç Holding bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. 1980 yılında İdare Kurulu Başkanı olduktan sonra, 1984 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. 2003 yılından itibaren de Koç Holding Şeref Başkanı unvanıyla çalışmalarını sürdürmektedir. 1995-1996 yıllarında Milletlerarası Ticaret Odası Başkanlığı yapan Rahmi M. Koç, Vehbi Koç Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekilliği, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, VKV Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, TURMEPA/Deniz Temiz Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanlığı, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Onursal Başkanlığı, TİSK Danışma Kurulu Üyeliği, Foreign Policy Association Fahri Üyeliği, New York Metropolitan Sanat Müzesi Onursal Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Global İlişkiler Forumu Derneği Kurucu Üyeliği gibi görevleri de yürütmektedir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Rahmi M. Koç bağımsız üye değildir. Koç Topluluğu hâkim ortaklarından olan Rahmi M. Koç, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Mustafa V. Koç

İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u bitirdikten sonra ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1984 yılında mezun olmuştur. Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı olan Koç, Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu’dur. Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurulu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanına, 2012 yılında Uluslararası Leonardo Ödülü’ne layık görülmüştür. Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Mustafa V. Koç bağımsız üye değildir. Koç Topluluğu hâkim ortaklarından olan Mustafa V. Koç, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Temel Atay

İTÜ Makine Mühendisliği mezuniyetinin ardından Wayne State Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde ihtisas yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1966 yılında katılmış, Otoyol Sanayi A.Ş. ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinin yanı sıra Koç Holding bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2000-2001 yıllarında Koç Holding’in CEO’luğunu yapmıştır. 1996 yılından beri üyesi olduğu Yönetim Kurulu’nda 1998 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Temel Atay bağımsız üye değildir. Temel Atay, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Ömer M. Koç

Columbia College’dan (ABD) 1985 yılında BA derecesiyle mezun olmuştur. Bir sene Kofisa Trading’de çalışmıştır. Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır (1989). Ramerica Intl. Inc.’de çalıştıktan sonra, 1990 yılında Koç Topluluğu’na katılarak, Gazal A.Ş.’de Müdürlük, Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü, Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Mayıs 2008’den bu yana Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı Başkanlığı, Geyre Vakfı Başkanlığı, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi görevleri de yürütmektedir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Ömer M. Koç bağımsız üye değildir. Koç Topluluğu hâkim ortaklarından olan Ömer M. Koç, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Semahat Arsel

Amerikan Kız Koleji’nden mezun olduktan sonra Goethe Institute’da Almanca eğitim programlarına katılan Semahat Arsel, İngilizce ve Almanca bilmektedir. 1964 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ile iş hayatına başlayan Semahat Arsel halen bu görevinin yanı sıra Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Divan Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Florance Nightingale Vakfı İkinci Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Kendisi aynı zamanda Koç Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu’nun kurucusudur. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Semahat Arsel bağımsız üye değildir. Koç Topluluğu hakim ortaklarından olan Semahat Arsel, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

İnan Kıraç

Yüksek öğrenimini City College of Business, Londra’da (İngiltere) yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1961 yılında katılmış ve Tofaş Oto Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü, Tofaş Grubu Başkanlığı, Otomotiv Şirketleri Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunduktan sonra 1994-1998 yılları arasında Koç Holding CEO’su olarak görev yapmıştır. 1998 yılında yakın arkadaşlarıyla Kıraça Grubu’nu kurmuş ve Kıraça Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. 1993 yılından itibaren Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan İnan Kıraç bağımsız üye değildir. İnan Kıraç, son on yılda Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Ali Y. Koç

Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi’nden (ABD) aldığı yüksek lisans programıyla sürdürmüştür. 1990-1991 tarihleri arasında American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı’na katılmış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997-2006 yılları arasında Koç Holding’de Yeni İş Geliştirme Koordinatörlüğü ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2006-2010 yılları süresince Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 30 Ocak 2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Ali Y. Koç bağımsız üye değildir. Koç Topluluğu hakim ortaklarından olan Ali Y. Koç, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Dr. Bülent Bulgurlu

Yükseköğrenimini Ankara Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nin ardından Norveç Teknik Üniversitesi’nde aldığı doktora programıyla sürdürmüştür. 1972 yılında Elliot Strömme A/S, Oslo’da İnşaat Mühendisi olarak iş hayatına atılan Bulgurlu, 1977 yılında Garanti İnşaat’ta Saha Mühendisi olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla Mühendislik, Planlama ve İnşaat Müdürlüğü, Şantiye Koordinasyon ve İnşaat Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinin ardından Garanti-Koza A.Ş.’de Murahhas Üye olarak görevine devam etmiştir. Koç Holding’de 1996 yılından itibaren Turizm ve Hizmetler Grubu Başkanı, Turizm ve İnşaat Grubu Başkanı, Dayanıklı Tüketim ve İnşaat Grubu Başkanı olarak görev almıştır. Mayıs 2007-Nisan 2010 tarihleri arasında Koç Holding CEO’su olarak görev yapmıştır. Mayıs 2007’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca, TÜSİAD ve TURMEPA/Deniz Temiz Derneği Üyesi’dir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca icrada görevli olmayan Dr. Bülent Bulgurlu bağımsız üye değildir. Dr. Bülent Bulgurlu, son on yılda ve halen Topluluk şirketleri yönetim kurullarında görev almaktadır.

Prof. Dr. John H. McArthur

Yükseköğrenimini British Columbia Üniversitesi’nin (Kanada) ardından Harvard Üniversitesi’nde (ABD) yüksek lisans ve doktora programlarıyla sürdürmüştür. 1962 yılında Profesör olduğu Harvard Üniversitesi İş İdaresi Fakültesi’nde 1980-1995 yıllarında Dekanlık yapmıştır. Halen Kanada Asya Pasifik Vakfı Başkanlığı ile Duke Üniversitesi Sağlık Sistemleri, Stemnion Inc., Aileron Therapeutics ve Thomson Reuters Founders Share Co. Ltd. Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerini sürdüren McArthur, uzun yıllar Brigham ve Kadın Hastanesi’nin Başkanlığı’nı yapmış ve daha sonra Partners HealthCare System Inc.’de Mütevelli Heyeti Eş Başkanlığı’nda bulunmuştur. Chase Manhattan Corp., Bell Canada, GlaxoSmithKline Plc ve AES Corp. Yönetim Kurulları’nda görev almıştır. 1999 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre icrada bulunmayan Prof. McArthur, bağımsız üye değildir. Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Koç Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği dışında Koç Holding A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi olmamıştır.

Prof. Dr. Heinrich V. Pierer

Yükseköğrenimini Friedrich Alexander Üniversitesi Erlangen-Nuremberg (Almanya) Hukuk ve Ekonomi Bölümleri’nde yapmıştır. 1969 yılında Siemens AG’de çalışmaya başlayan ve kurum bünyesinde önemli görevler alan V. Pierer, 1992-2005 yılları arasında CEO, 2005-2007 yılları arasında ise Siemens Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir. 1993-2006 yılları arasında Alman İş Dünyası Asya-Pasifik Komitesi Başkanlığı’nı da yürütmüş olan V. Pierer, Friedrich Alexander Üniversitesi Erlangen-Nuremberg’den Endüstriyel Ekonomi alanında şeref doktorası sahibidir. 2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre icrada bulunmayan Prof. Dr. Heinrich V. Pierer bağımsız üye değildir. Koç Holding A.Ş. ve ilişkili tarafları ile Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği dışında herhangi bir ilişkisi olmamıştır.

Sanford I. Weill (Bağımsız Üye Adayı)

Yükseköğrenimini Cornell Üniversitesi’nde (ABD) tamamlamıştır. Shearson Loeb Rhoades Yönetim Kurulu Başkanı (1965-1985), American Express Co. Başkanı ve Fireman’s Fund Insurance Co. CEO’su (1983-1985), Travelers Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su (1986-1998) olmuştur. United Technologies (1999-2003), AT&T (1999-2003) ve E. I. Du Pont Nemours & Co.’da (1998-2001) Yönetim Kurulu Üyeliği ile New York FED Başkanlığı yapmıştır (2001-2006). 2003’te Citigroup CEO’luğundan emekli olmuş, 2006’ya kadar bağımsız Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Mr. Weill son olarak Hamilton Insurance Grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmıştır. Weill’in üstlendiği toplumsal görevler ve hayır işleri arasında, 1995’ten bu yana Weill Cornell Medical College, 1991’den bu yana Carnegie Hall Yönetim Kurulu Başkanlıkları, 1982’den bu yana da National Academy Foundation’ın Kurucusu ve Başkanlığı, Sonoma State University’nin Müzik Merkezi Danışma Kurulu Başkanlığı, California Üniversitesi San Francisco Tıp Merkezi Yürütme Kurulu Üyeliği, Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı Direktörlüğü, Hospital for Special Surgery Mütevelli Üyeliği ve California Üniversitesi (Davis) Rektörlüğü Danışma Kurulu Üyeliği yer almaktadır. 2002’de Chief Executive dergisi - Yılın CEO’su ve 2009 Carnegie Hayırseverlik Ödülü dâhil pek çok kurumsal ve hayırseverlik ödülüne layık görülmüştür. Mr. Weill American Academy’nin Sanat ve Bilim ödülünün sahiplerindendir. 2009 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi olan Sanford Weill, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğini haizdir. Koç Holding veya bağlı ortaklıklarında son beş yılda başka bir görev almamıştır. Koç Holding üst düzey yöneticileri ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Koç Holding sermayesinde doğrudan veya dolaylı pay sahibi değildir; çalışan temsilciliği yoktur ve Koç Holding ve bağlı ortaklıkları ile ticari herhangi bir ilişkisi mevcut değildir.

Peter Denis Sutherland (Bağımsız Üye Adayı)

Gonzaga College, University College Dublin ve King’s Inns’de Medeni Hukuk eğitimi görmüştür. İrlanda Başsavcısı (1981-1984), Rekabet Politikası’ndan Sorumlu Avrupa Komisyonu Komiseri (1985-1989), Dünya Ticaret Örgütü Direktörü (1993-1995), BP Plc Yönetim Kurulu Başkanı (1997 - 2009) olarak görev yapmıştır. 1995’ten beri Goldman Sachs Intl. ve London School of Economics Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra BM Göç ve Kalkınma Özel Temsilciliği yapmaktadır. Allianz ve BW Group Ltd. Yönetim Kurulu, Eli Lilly Danışma Kurulu, Avrupa Üçlü Komisyon Yönetim Kurulu Başkanlığı, The Federal Trust Başkanlığı diğer görevleri arasındadır. Avrupa ve Amerika’daki 15 üniversiteden fahri doktora unvanı, sayısız yayını ve ödülü vardır. 2009 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi olan Peter Denis Sutherland, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğini haizdir. Koç Holding veya bağlı ortaklıklarında son beş yılda başka bir görev almamıştır. Koç Holding üst düzey yöneticileri ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Koç Holding sermayesinde doğrudan veya dolaylı pay sahibi değildir; çalışan temsilciliği yoktur ve Koç Holding ve bağlı ortaklıkları ile ticari herhangi bir ilişkisi mevcut değildir.

Kwok King Victor Fung (Bağımsız Üye Adayı)

Massachusetts Institute of Technology’de Elektrik Mühendisliği lisans ve yüksek lisansı yapmış, ardından Harvard Üniversitesi İşletme Ekonomisi Bölümü’nde doktorasını tamamlamıştır. Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi Başkanlığı (1991-2000), Asya-Pasifik Ekonomik Birliği (APEC) Danışma Meclisi Hong Kong Temsilciliği (1996-2003), Hong Kong Airport Authority Başkanlığı (1999-2008), Hong Kong Üniversitesi Konsey Başkanlığı (2001-2009), Greater Pearl River Delta Konsey Başkanlığı (2004-Şubat 2013), Uluslararası Ticaret Odası Başkanlığı (Temmuz 2008-Haziran 2010) ile Onursal Başkanlığı (Haziran 2010-Temmuz 2013) ve WTO Panel on Defining the Future of Trade Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Dr. Fung; ticaret, lojistik, dağıtım ve perakende alanında önemli iştirakleri bulunan ve halka açık Li & Fung Ltd., Convenience Asia Retail Asia Ltd. ve Trinity Ltd. şirketlerini bünyesinde barındıran, Hong Kong merkezli uluslararası Fung Şirketler Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca, yine Hong Kong merkezli Fung Global Institute’un Kurucusu ve Başkanı’dır. Aynı zamanda, Chinese People’s Political Consultative Conference üyeliği, China Centre for International Economic Exchanges Başkan Yardımcılığı ve Economic Development Commission Üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Dr. Fung, Bank of China (Hong Kong) Limited, Chow Tai Fook Jewellery Group (Hong Kong) Limited ve China Petrochemical Corporation’ın (Çin) Direktörlüğü’nü; Asia Advisory Board of Prudential Financial Inc.’in (ABD) Başkanlığı’nı yapmaktadır. Topluma yaptığı katkılar nedeniyle 2003 yılında Altın Bauhinia Star ödülü ve 2010 yılında Grand Mauhinia madalyasına layık görülmüştür. 2011 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Kwok King Victor Fung, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğini haizdir. Koç Holding veya bağlı ortaklıklarında son beş yılda başka bir görev almamıştır. Koç Holding üst düzey yöneticileri ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Koç Holding sermayesinde doğrudan veya dolaylı pay sahibi değildir; çalışan temsilciliği yoktur ve Koç Holding ve bağlı ortaklıkları ile ticari herhangi bir ilişkisi mevcut değildir.

Muharrem Hilmi Kayhan (Bağımsız Üye Adayı)

Saint Joseph ve Robert Kolej’deki orta öğretiminden sonra Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nü 1976 yılında tamamlayan Kayhan, MBA derecesini Cornell Üniversitesi’nden almıştır. Tekstil ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Söktaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir. Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye Tekstil İşverenler Sendikaları, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulları’nda görev yapmıştır. 1997-1998 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 2001 Ocak ayında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı seçilmiştir. 2005 yılından bu yana TÜSİAD Onursal Başkanı’dır. Muharrem Kayhan, Robert Kolej Mütevelli Heyeti ve İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. 2009 yılı TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibidir. 2003 yılından itibaren İspanya’nın İzmir Fahri Konsolosu’dur. 2012 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Muharrem Hilmi Kayhan, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğini haizdir. Koç Holding veya bağlı ortaklıklarında son beş yılda başka bir görev almamıştır. Koç Holding üst düzey yöneticileri ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Koç Holding sermayesinde doğrudan veya dolaylı olarak %1’den fazla pay sahibi değildir; çalışan temsilciliği yoktur ve Koç Holding ve bağlı ortaklıkları ile ticari herhangi bir ilişkisi mevcut değildir.

Kutsan Çelebican (Bağımsız Üye Adayı)

Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yapmıştır. 1969 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda iş hayatına başlamış, 1979-1982 yıllarında Maliye Bakanlığı Hazine Genel Müdür Yardımcılığı ve daha sonra atandığı Dünya Bankası (IBRD) İcra Direktör Yardımcılığı görevlerini yapmıştır. 1987 yılında Koç Topluluğu’na katılmış ve Finansman Koordinatörlüğü, Başkan Yardımcılığı, Finansman Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunduğu Koç Topluluğu’ndan 2001 yılı Aralık ayında emekliye ayrılmıştır. Halen kendi finansman danışmanlık şirketini yönetmektedir. 2013 yılından bu yana SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Kutsan Çelebican, Nisan 2008- Nisan 2012 tarihleri arasında Koç Holding yasal denetçilik görevini yürütmüş, Koç Grubu şirketlerinde bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlaması nedeniyle bu görevinden ayrılmıştır. 2012 yılından bu yana Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. ve Arçelik A.Ş.’de bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Koç Holding veya bağlı ortaklıklarında son beş yılda başka bir görev almamıştır. Koç Holding üst düzey yöneticileri ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Koç Holding sermayesinde doğrudan veya dolaylı olarak %1’den fazla pay sahibi değildir; çalışan temsilciliği yoktur ve Koç Holding ve bağlı ortaklıkları ile ticari herhangi bir ilişkisi mevcut değildir.